1oz Gold coins 2023 Australian Kangaroo
€4,320.42
8450.01 BGN
Buy Back Price
€3,670.80
Product number:
MG10591
Product information " 1oz Gold coins 2023 Australian Kangaroo "
1oz Gold coins 2023 Australian Kangaroo
| Manufacturer: | The Perth Mint Australia |
|---|---|
| Metal: | Au 999.9/1000 |
| Mintage: | 30 000 |
| Nominal: | 100 AUD |
| Size: | 32.1 mm |
| Thickness: | 2.2 mm |
| Weight: | 1 oz, 31.104 g |
| Year of issue: | 2023 |
Login