Златна монета "Виенска филхармония" 1/2 унция
2 120,30 €
4146.95 BGN
Продайте на нас
1 950,35 €
Налично, време за доставка: 1-3 дни
Първото емитиране на монетата Виенска Филхармония е през 1989 г. Емитирана е от австрийският монетен двор и е отсечена в две различни валути – от 1989 г. до 2001 г. е емитирана в австралийски шилинг, а след 2001 г. в евро. За годините 1992, 1995, 1996 и 2000 г. монетата Виенска филхармония е най-добре продаваната златна монета в света. Монетата се емитира в следните размери – 1 трой унция, ½ трой унция, ¼ трой унция и 1/10 трой унция и нейният дизайн е посветен на виенската филхармония.
На лицевата страна е представен орган, намиращ се в Златната концертна зала на Виенската филхармония. Над него има надпис „Republic osterrich”, а под него надпис “1/2 Unze Gold 999.9”, годината на емисия 2014 и номиналната стойност от 50 евро.
На обратната страна са изобразени музикални инструменти използвани в оркестъра – виолончело, цигулки, рог, фагот и арфа. Над тях има надпис „Wiener Philharmoniker”.
| Дебелина: | 1.6 mm |
|---|---|
| Емисия: | 2014 |
| Метал: | Au 999/1000 |
| Номинал: | 50 euro |
| Отсичане: | n/a |
| Производител: | Austrian mint |
| Размер: | 28 mm |
| Тегло: | 1/2 oz, 15.55 g |
Вход