Сребърна монета Австралийска коала - 2017
167,62 €
327.84 BGN
Продайте на нас
66,26 €
Не е налично
Първото емитиране на монетата Австралийска коала е през 2007 г. Емитирана е от австралийския монетен двор The Perth Mint и е с размер 1 трой унция и 99,9 % чисто сребро. Дизайнът на монетата е посветен на характерната за територията на Австралия коала. Монетата е законово платежно средство.
На лицевата страна е представен портрет на Елизабет II. Във външния пръстен на монетата има надпис „Elizabeth II”, “Australia” и номиналната стойност от “1 Dollar”.
На обратната страна е изобразена коала. Във външния пръстен на монетата има надпис "Australian Koala", годината на емисия 2017 и надпис "1 oz 999 silver".
| Дебелина: | 2.98 mm |
|---|---|
| Емисия: | 2017 |
| Метал: | Ag 999.9/1000 |
| Номинал: | 1 AUD |
| Отсичане: | 300 000 |
| Производител: | The Perth Mint Australia |
| Размер: | 40.6 mm |
| Тегло: | 1 oz, 31.104 g |
Вход