Златна монета 1 oz Австралийски лунар серия III Година на Вола 2021
4 438,98 €
8681.89 BGN
Продайте на нас
3 806,46 €
Не е налично
Според Китайския лунен календар 2021 е годината на вола. Тя започва на 12 февруари 2021 г. Волът е второто животно във лунният календар. Счита се, че родените под неговия знак са силни и решителни. Другите години, които попадат под знака на Вола са 1961, 1973, 1985, 1997 and 2009.
Perth Mint представя за първи път своята серия от лунари през 1996. Всяка монета е посветена на различен китайски зодиакален знак, като всеки цикъл продължава 12 години.
Монетата посветена на годината на вола е второто издание от третата серия на Австралийските лунари.
| Дебелина: | 2.50 mm |
|---|---|
| Емисия: | 2021 |
| Метал: | Au 999.9/1000 |
| Номинал: | 100 AUD |
| Отсичане: | 30 000 |
| Производител: | The Perth Mint Australia |
| Размер: | 39.34 mm |
| Тегло: | 1 oz, 31.104 g |
Вход