Silver coin China panda 30g, 2023
€137.55
269.02 BGN
Buy Back Price
€66.19
Product number:
MG10581
Product information "Silver coin China panda 30g, 2023"
Chinese Silver Pandas are a popular coin produced by the Chinese Mint. They are legal tender in the People's Republic of China and are issued in 5 denominations.
| Manufacturer: | China mint |
|---|---|
| Metal: | Ag 999.9/1000 |
| Mintage: | n/a |
| Nominal: | 10 CNY |
| Size: | 40 mm |
| Thickness: | 2.98 mm |
| Weight: | 30 g |
| Year of issue: | 2020 |
Login